Çalışma odaları

HalilAtes 2. Temmuz 2012 22:24

104 Çalıştığımız odalar mesleğimiz hakkında ne düşündüğümüzü merak edenler için birer ipucudur. Genel yaklaşımda bu odalar bizim değildir, ve üzerinde düşünmeğe değmez. Zorunlukluktan orada bulunmuşunuzdur, sadece hasta muayene ediyorsunuzdur, o siz değilsinizdir, siz sanılan sadece bir doktordur. Bu düşüncelerin yaygın olduğunu düşünüyorum, ve yanıldığınızı.. Orada bir doktor yok, siz varsınız ve sizin anlattıklarınıza inanıp inanmamaya karar veremeyen, sizi tartan bir hasta var karşınızda. Onun size inanmamasının hastanın sorunu olduğunu düşünenler de olabilir, buna gayret sarfetmenin yersiz zaman kaybı olduğuna inananlar... İşte o zaman, o oda sizin düşüncelerinizi yansıtır, kuru bir hiçtir orası ve birşey elde edemezsiniz, sıkılır gidersiniz. O oda sizin olmasa da küçük şeylerle siz olmalıdır, muayene böyle başlamalı, hiç kimse konuşmadan odayı görmeli ve güzel bir patikada ilerleyeceğini düşünmeli hasta.

Bu hikayeye bir de örnek olsun diye Joe McNally'nin çektiği fotoğrafta Leonard Bernstein'nin çalışma odasını sunuyorum sizlere;

Etiketler:

blog | fotoğraf sanatı

Başlarken

Glokom-Net sitesinde glokoma ilgi duyan asistan ve uzman arkadaşlar için birçok konuda bilgi mevcuttu, ancak güncel bilgilerin, daha kolay takip edilebilen, daha sıcak ve daha yakın  bir formda olmasını, blog formatının avantajlarını kullanarak sürdürmek istedim, hepinize yararlı olması dileklerimle.

Prof. Dr. Halil Ateş

 

facebook

www.facebook.com/glokom.net adresinden siteyi takip edebilirsiniz.

İçindekiler

Yazı başlıklarına ulaşmak için lütfen tıklayınız.

Son yorumlar

Comment RSS

Bulut

Aylara Göre