Uzmanlığa başlarken

HalilAtes 19. Eylül 2014 10:30

308 Üniversitelerde ya da eğitim kurumlarında asistanlarımızın uzmanlık hüviyeti almaları sonrası yetiştikleri yerden ayrılmaları her zaman biraz hüzün yaratır. Belirli bir süre birlikte aynı tutku ile çalışılmış olması profesyonel gayelerin yanında aile bağlarının da gelişmesine neden olur.

Asistanlık döneminde elde edilen bilgilerin nasıl kullanılacağı, bunların zamanın törpüleriyle nasıl yetersiz kalabileceği, hep bu dönemde işlenen gayelerin başında gelir. Çünkü üniversiteler doğruları değil, doğrulara giden farklı yolları, öğrenme ve uygulama biçimlerini, uzlaşma ve bildiklerini paylaşabilme gücünü, tek inancın bilim olduğunu ve bunun da temel felsefesi ışığında bir dizi değişimden ibaret akan bir su olduğunu anlatır. Üniversiteler mesleğin yapılışını göstermenin yanında meslektaşların birliğinin de savunucusudur. Kelime anlamına uyan lonca düzeninin günümüzdeki devamıdır aynı zamanda. Ortak tutkuları için zamanın dilini kullanmayı öğretir meslektaşlara. Birbirlerini anlayabilecekleri ortak dili kullananların, farklı coğrafyalarda yaşasalar da problemler karşısında hep bilim dilini kullanmayı seçmeleri beklenir.

 

Eğitimlerinin başlangıcında birlikte çalışma şansı bulduğum tüm arkadaşlara seçtikleri bu yaşam biçimlerinde başarılı olmalarını ve hem bizler için hem de hastaları için umut olmalarını dilerim.

Etiketler:

eğitim

Yorum ekle
biuquote
  • Yorum
  • Canlı önizleme
Loading


Başlarken

Glokom-Net sitesinde glokoma ilgi duyan asistan ve uzman arkadaşlar için birçok konuda bilgi mevcuttu, ancak güncel bilgilerin, daha kolay takip edilebilen, daha sıcak ve daha yakın  bir formda olmasını, blog formatının avantajlarını kullanarak sürdürmek istedim, hepinize yararlı olması dileklerimle.

Prof. Dr. Halil Ateş

 

facebook

www.facebook.com/glokom.net adresinden siteyi takip edebilirsiniz.

İçindekiler

Yazı başlıklarına ulaşmak için lütfen tıklayınız.

Son yorumlar

Comment RSS

Bulut

Aylara Göre