Halim Şima

HalilAtes 22. Eylül 2014 10:47

310 Tıp bir yaşam felsefesidir, meslek olarak kabul edilmesi, taşınması ve sürdürülmesi oldukça zordur. Felsefik düşünce sadece branş ile ilgili eğitsel faaliyetleri içermez. İnsanlık adına ne varsa bir hayat boyu kendimizi geliştirmemizi de gerekli kılar. Humanist düşünce, nezaket de en az bir katarakt ameliyatının yapılış sürecindeki çetrefilli yolları öğrenmemiz kadar lazımdır tıp felsefesini içine sindirmiş olanlara. Eğitim kurumlarından elde edilenler kadar, romanlar, şiirler ve dostluklar ile de olgunlaşırız. 

Benim için Halim Şima bu bağlamda bir eğitici olmuştur. Çocukluğumda Halim Amca ile başlayan hasta doktor ilişkisi her yaşımda farklı bir kulvarda ilerlemiştir. İzmir'li doktorların şansıdır, hastalarının olduğu kadar.

Etiketler:

blog | eğitim

Yorumlar (1) -

Murat Erbezci
22.09.2014 11:43:48 #

Gerçekten camiamız için üzücü bir kayıp.  Mekanı cennet olsun...

Yanıtla

Yorum ekle
biuquote
  • Yorum
  • Canlı önizleme
Loading


Başlarken

Glokom-Net sitesinde glokoma ilgi duyan asistan ve uzman arkadaşlar için birçok konuda bilgi mevcuttu, ancak güncel bilgilerin, daha kolay takip edilebilen, daha sıcak ve daha yakın  bir formda olmasını, blog formatının avantajlarını kullanarak sürdürmek istedim, hepinize yararlı olması dileklerimle.

Prof. Dr. Halil Ateş

 

facebook

www.facebook.com/glokom.net adresinden siteyi takip edebilirsiniz.

İçindekiler

Yazı başlıklarına ulaşmak için lütfen tıklayınız.

Son yorumlar

Comment RSS

Bulut

Aylara Göre